Київ, вул. Оленівська, 16

(097) 215-69-97

Кодекс поведінки настільника

Этикет настольщика
  1. Я завжди дограватиму до кінця і допоможу зі прибиранням гри та ігрового столу після партії.
  2. Я не витрачатиму набагато більше часу на обмірковування свого ходу, ніж інші гравці. Краще зробити не ідеальніший хід, ніж змушувати всіх інших щоразу чекати. Звичайно, можна попросити інших трохи почекати, якщо має бути якийсь ключовий хід або з глибин підсвідомості випливає цікаве рішення, але краще цим не зловживати. *ми граємо заради задоволення, а не заради перемоги
  3. Я не буду їсти під час гри і не чіпатиму компоненти брудними та жирними руками. Настільна гра часто дорога власнику і не хочеться її псувати.
  4. Якщо хтось пояснює гру, правила якої я вже знаю, то не треба встрявати та коментувати. Якщо людина щось пропустила, то можна дочекатися логічного завершення шматка правил та акуратно нагадати йому про це.
  5. Якщо мені пояснюють правила гри, я уважно слухатиму. Як правило, більшість питань будуть пояснені трохи далі, тому не варто перебивати пояснюючого. *один із моїх улюблених моментів
  6. Якщо мені стане ясно, що я не маю шансів перемогти, я дограю до кінця «заради мистецтва». Постараюся набрати побільше переможних очок, або поборотися за вище місце… Навіть якщо ви вирішите «завалити» мене і віддати перемогу іншому гравцю, це все ж краще, ніж просто психанути і піти, хоч я і розстроюся. *а я особисто дуже не люблю кінгмейкінство*. Як одного разу сказав Райнер Кніціа «Мета полягає в тому, щоб перемогти, але важлива не перемога, а ціль». Виграв я чи ні це не так вже й важливо, а важливі саме враження про гру і те, наскільки мої ходи та дії були правильними. Навіть якщо я програю через те, що хтось цілеспрямовано заважав мені, то нехай мені гріє душу усвідомлення того, що в цій ситуації я зробив усе якнайкраще.
  7. Я намагатимусь стримувати свою звичку пересувати жетони та компонети на дошці, поки вони не лежатимуть стрункими, рівними рядами. Чесно-чесно, я розумію, як це всіх дратує.
  8. Якщо ти робиш якийсь хід, який безпосередньо шкодить мені, я не розцінюватиму це як прояв неприязні і постараюся не приймати це близько до серця.це всього лише гра*. Звичайно, складно стриматися і не побурчати трохи, але це не повинно сильно зачіпати решту. Зазвичай завдання гравця робити найкращі на його думку ходи в поточній ситуації, тому не варто стримуватися через те, що кому можна перешкодити.
  9. Якщо я усвідомлюю, що зробив помилку або дурний хід, а наступний гравець ще не почав ходити, то можна попросити в інших гравців дозволу переходити. Якщо наступні гравець вже почав ходити, то так робити не варто. Не варто брати свій хід назад і потім починати думати над ним заново. Потрібно навчитися приймати свої помилки, адже треба після гри буде на щось списати свою поразку.
  10. Якщо я бачу, що хтось зробив дуже дурний чи неефективний перебіг (*особливо якщо його робить новачок*), я уточню «А ти певен?». Ігри, результат яких визначається парою дурних ходів, мені не цікаві. Звичайно, якщо зміна ходу може дуже пошкодити іншому гравцю (не мені), то краще помовчати. Також у деяких компаніях вважають за краще не допомагати один одному і не коментувати подібні ходи. У такому разі я мовчатиму, але швидше за все я не затримаюся в такій ігровій компанії надовго.
  11. Якщо новачок у грі запитує у мене поради, то я постараюся показати найефективніший хід, але при цьому варто пам'ятати, що я майже завжди програю 🙂
  12. Якщо я раптом розумію, що забув скористатися покращеною каменоломнею, яку я побудував пару ходів назад, то спитаю «Ніхто не проти, якщо візьму камінь за свою каменоломню? Я так і не використав її здатності». Я не чекаю, що всі скажуть так. Та я й сам однозначно скажу ні, якщо розгорнеться обговорення в стилі «А, то я теж міг тут збудувати іншу будівлю, тоді б під час продажу отримав додаткове золото, а через це зміг би прикупити ось цього ремельсенника…»
  13. Я роблю всі свої ходи відкрито, а не просто скину всю руку у відбій і заберу собі Провінцію. Або ж покажу всі ресурси, які витрачаю на будівництво нового замку. Я розумію, що багато гравців хочуть бачити чужі дії, контролювати їх, адже іноді можна просто не помітити чогось самому. Я знаю, що багато разів ненароком порушував правила, і люблю, коли мені вказують на подібні помилки.
  14. Якщо в середині гри раптом з'ясується, що через помилку в тлумаченні правил якийсь гравець отримав додатковий бонус або я недоотримав чогось, то я волію залишити все як є. Дуже часто практично неможливо відновити хід гри «а якби тут робили не так…» Якщо ж помилка в поясненні правил дозволила мені отримати перевагу, я згоден добровільно отримати якийсь штраф (наприклад, віддати ресурс або пару переможних очок). І, нарешті, якщо подібна помилка вдарила по іншому гравцю, я запропоную дати йому невелику компенсацію та продовжувати гру.
  15. Іноді в процесі гри простіше прийняти помилкові правила як тимчасовий варіант і просто дограти партію. Але це має вирішувати вся граюча компанія. І я не скиглитиму «Але ж ви тоді дозволили їй поставити працівника, а там не можна було виставляти в ту фазу!»
  16. Не скаржитимуся «Але ж ти нам не сказав про це правило!», навіть якщо ти насправді не сказав (хоча, як показує практика, все ж таки говорив).
  17. Я не злитися, якщо ви не дотримуєтеся таких же стандартів поведінки, що і я. Однак якщо ви поводитеся зовсім неналежно (на мій погляд), то я просто постараюся більше не грати з вами. Все чесно?
  18. Я відключу свій мобільний телефон *це буде складно зробити* на час гри, якщо я не чекаю дуже важливого дзвінка.
  19. Я не скигтиму щодо невдачі і поганих кубиків відразу після першої пари кидків у грі.
  20. Я не висловлюватиму судження щодо якості самої гри, принаймні до закінчення партії. А потім я все одно намагатимуся коментувати лише гарні речі в ній, а не лаяти і кричати, що гра – «відстій». Для висловлювання своїх смаків писатиму в рейтингу *наскільки я зрозумів, маю на увазі рейтинги на BGG*
  21. Я прийду обумовлений час, щоб гра змогла розпочатися вчасно. Я розумію, що через моє запізнення страждають решта гравців, які витрачають свій час. Якщо я запізнюватимуся, то я зателефоную організатору ігрового вечора і попереджу про своє запізнення *ТАК ТАК ТАК!!! Мене особисто дуже дратує, коли людина спізнюється, не попереджаючи про це*. Якщо вони вирішать почати без мене, то я не ображатимуся — їхній час не менш цінний, ніж мій.
  22. Я готовий пробувати нові ігри і грати в ті, які пропонує організатор вечора або інші гравці. Я розумію, що деякі люди можуть мати іншу точку зору на «мою улюблену гру». Якщо ж та гра, в яку збираються грати мені не подобається, то я постараюся все ж таки спробувати її, або м'яко відмовлюся грати, щоб своїм сумним настроєм не псувати гру іншим.
  23. Найголовніше - це отримувати задоволення. Настільні ігри - це чудовий засіб дозвілля і повинні приносити відчуття свята та пригоди. Я сподіваюся, що мій внесок у залучення інших людей до цього чудового та соціального хобі достатній, щоб «заражати» оточуючих бажанням пограти в настільні ігри. Я хочу бути провідником для людей у цей цікавий та веселий світ настільних ігор.
  24. Я дуже акуратно ставитися до компонентів настільної гри. Я знаю, що багато людей дбайливо ставляться до них, особливо ті, хто любить не лише грати в настілки, а й колекціонувати їх. А кому хочеться, щоб пошкодили чи зіпсували компоненти настільної гри, особливо якщо її складно дістати чи вона досить дорога?
uk